Virtualna mobilnost – Romunija

Zaradi pojava covid-19 smo našo prvo mobilnost, ki bi morala biti v Španiji lani, prestavili v virtualno okolje. Med 24. in 28 majem 2021 smo izvedli virtualno – spletno srečanje z našimi partnerji preko Zoom aplikacije.

Najprej smo partnerske šole predstavile svoje šole, okolje, v katerem živimo, državo, nato pa so učenci predstavili prehranjske dnevnike in dnevnike fizične aktivnosti, v katere so 30 dni vpisovali, kaj so zaužili in popili za posamezne obroke in koliko časa so na dan namenili različnim fizičnim aktivnostim.

Romunska šola šola je pripravili tudi 2 skupni aktivnosti oz. predavanji: Debelost – vzroki in posledice na kratki, srednji in dolgi rok ter Srečanje z nutricionistom.

Nekatere dejavnosti pa so bile izvedene na posameznih šolah. Na naši šoli smo izvedli naslednje aktivnosti: preverjanje fizičnih značilnosti s pomojo SloFit aktivnosti, delavnica na temo zdravi prigrizki (4. razredi), vsebnost sladkorja v priljubljenih pijačah in koliko časa moramo izvajati fizično aktivnost npr. tek in kolesarjenje, da porabimo energijo, ki smo jo dobili s popitjem pijače (4. razredi), priprava sadne solate (1. razred), skupina učenk 8. razreda je pripravila 2 zdravi kosili, učenci 6. in 8. razredov pa so se pri različnih predmetih ukvarjali o virih energije, ki jih potrebuje naše telo. Pridružili so se tudi učenci 5. razredov, ki so se učili o prehranjski piramidi, pripravili so svoj meni, pri likovni umetnosti pa so pripravili kolaž svojega zdravega obroka. Otroci v podaljšanem bivanju so razvijali svoje ročne spretnosti in pripravili svoje igre spomina na temo šport in zdrava prehrana ter pripravili bolj zdrav nadomestek Nutelle.

Dejavnosti smo povzeli v videu, ki je na voljo za ogled na povezavi https://video.arnes.si/watch/3fw6hl55tgk8