Uvodni sestanek v Turčiji

Uvodnega sestanka v Turčiji se je udeležilo 16 koordinatorjev in učiteljev. Na sestanku smo razdelili delo med partnerje, manj vešče partnerje smo poučili o delu v projektu, kako organizirati delo, da bo vse teklo v najlepšem redu. Organizatorji so organizirali okroglo mizo, kjer smo razpravljali o prehranskih navadain in trendih med učenci. Vsak izmed partnerjev je predstavil svoj prispevek o debelosti v šoli in domovini, kako se borijo proti debelosti, kakšne so njihove aktivnosti. Naša šola je poleg situacije na naši šoli predstavila tudi projekt SloFit in ostale partnerje pozvala, da na svojih šolah preizkusijo SloFit teste.

Udeležili smo se tudi predavanja nutricionistke o prehranjevanju, debelosti in prehranjskih motnjah med najstniki. Predstavili smo tudi svoje zdrave zajtrke. Naša šola je izbrala naslednji zdrav zajtrk: kruh, maslo, jabolko, voda.

Obiskali smo tudi šolsko jedilnico in se pogovorili z učenci o njihovih prehranjevalnih navadah. Pričakovano je njihova najljubša hrana burger, sendvič, pica, sok, le nekaj učencev pa je izbralo zdravo hrano npr. jabolko, vodo, solato.

Govorili smo tudi o vplivu medijev na izbiro hrane, o njihovem vplivu na najstnike, ki gledajo “popolna” telesa.

Udeležili smo se tudi učne ure športa; učitelji športa pa so govorili o vplivu športa na zdravje, dali povratno informacijo pri športu.

Po dejavnostih smo spoznavali kulturne znamenitosti Istanbula, lokalno kulinariko, njihove navade in običaje.