Športne aktivnosti na prostem

Med 23. in 27. majem 2022 je naša šola gostila učence in učitelje iz Španije in Romunije ter učitelje iz Italije in Turčije. Tema tokratne mobilnosti je bila Športne aktivnosti na prostem in pohajkovanja.

Za naše obiskovalce smo pripravili različne aktivnosti. Spoznali so Beltince in obiskali grad, v katerem so si ogledali razstavo o zgodovini zdravstva v Pomurju in razstavo starih koles, dijaki Srednje šole za gostinstvo in turizem Radenci pa so jih popeljali po Sloveniji z zelo zanimivo in razgibano predstavitvijo. Med ogledom šole so naši gostje preizkusili svojo fizično pripravljenost – opravili so lahko nekatere merske naloge ŠVK v okviru projekta SloFit: merjenje kožne gube, dotikanje plošče z roko, skok v daljino z mesta, premagovanje ovir nazaj, predklon na klopci …

Med obiskom v Sloveniji smo se opravili tudi na ogled Postojnske jame in Ljubljane, kjer smo med fizično aktivnostjo spoznavali tudi kulturne in naravne značilnosti Slovenije. V sredo smo se odpravili na Goričko, kjer smo spoznali čare Grada na Goričkem, opravili pohod po gozdu in ob njem, spoznali daljnjo zgodovino Goričkega, vulkan, njegove značilnosti ter se naučili kar nekaj novih stvari o kamninah. Tudi popoldanski čas smo preživeli aktivno s plavanjem v termah Vivat. Četrtek je bil namenjen pohajkovanju na višji nadmorski višini – odpravili smo se na Areh, kjer smo obiskali gozdne energetske točke, zgodovino področja ter se nadihali svežega zraka. V petek smo spoznavali 2 športa: hokej na travi pod vodstvom trenerja Hokejskega kluba Lipovci ter ultimate frizbe, ki so ga predstavili učenci iz Španije.

Tudi tej mobilnosti je sledila virtualna mobilnost med 30. majem in 6. junijem 2022 za učence iz Italije in Turčije, kjer smo se srečali v aplikaciji Zoom, večino dejavnosti pa smo izvedli na prostem (dinamične aktivnosti, športne igre, orientacija, pohod …).