Si, kar ješ

Med 18. in 22. oktobrom 2021 smo se 3 učitelji udeležili mobilnosti v Španiji. Zaradi epidemije covid-19 in različnih zdravstvenih in drugih omejitev smo se mobilnosti udeležili le učitelji iz Slovenije, Španije, Italije in Turčije, romunski učitelji pa so mobilnost spremljali na daljavo preko aplikacije Zoom.

Naslov mobilnosti je Si, kar ješ – uravnotežena prehrana. V okviru mobilnosti so nastala različna gradiva v jezikih šol partneric:

Po končani mobilnosti učiteljev smo izvedli virtualno mobilnost za učence, ki je trajala 5 dni med 22. novembrom in 3. decembrom. Nekatere aktivnosti so se dogajale preko aplikacije Zoom, nekatere dejavnosti smo izvedli na šolah, nekaj videoposnetkov pa je nastalo v domačih kuhinjah, v katerih so učenci predstavili nekaj jedi, ki jih običajno jedo doma.

Zbrali smo tudi nekaj receptov in jih prevedli v angleški jezik. Slovenija je predstavila ajdovo kašo z gobami, pečenko štefani, solato z ajdovo kašo in prekmursko gibanico.

Recepti, videoposnetk in ostala gradiva so na ogled na strani https://healthy.splet.arnes.si/c3-you-are-what-you-eat-how-to-have-a-balanced-diet/